Inne podejście do czystego powietrza

Wiele mówimy o problemie zanieczyszczonego powietrza w Osielsku.
🧐
Mówimy o wymianie kotłów, dofinansowaniach, zakazach, uchwałach gminnych, wojewódzkich etc.

W poszukiwaniach alternatywnego podejścia i innych koncepcji stosowanych w samorządach natrafiłem na materiały z gminy Mosina, gdzie do problemu zanieczyszczonego powietrza próbują podejść nieco inaczej.🧐

Mianowicie, skupiono się na tym, by maksymalnie szybko doprowadzić do poprawy jakości spalin. Środkiem do tego ma być nakłonienie mieszkańców do stosowania techniki rozpalania i palenia „od góry”… w piecach, które już posiadają, włącznie z tzw. kopciuchami.
Zwolennicy tej teorii twierdzą, że prawidłowe palenie w piecach opalanych węglem czy drewnem jest w stanie nie generować dymu i maksymalnie zredukować zanieczyszczenia emitowane przez komin.

Zacząłem zgłębiać temat i materiały dostępne w internecie sugerują, że teoria ta przy prawidłowo zastosowanej technice a w połączeniu z kotłami V generacji daje znakomite rezultaty…

👉Dla zainteresowanych zostawiam materiały, schematy palenia oraz filmik Adama Moskala, który udowadnia skuteczność metody i zajmuje się naciskiem na władze by promować w/w sposób palenia:

Węgiel i drewno sposobem na czyste powietrze

Oraz strona: Ogień bez dymu.

Ogień bez dymu

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

©radnykaminski