Być na bieżąco – kanał RSS strony Osielsko.pl

Temat komunikacji z mieszkańcami jest w moim odczuciu jednym z najważniejszych zagadnień z którymi idzie się mierzyć włodarzom. Jako Radny Gminy zabiegam o uruchomienie dodatkowego kanału informacji, jakim jest profil na Facebooku. Póki co, nie jest nam to dane, o czym pisałem TUTAJ. Zależy mi jednak na tym, by mieszkańcy mieli świadomość jak najefektywniej wykorzystać te źródła informacji, które już posiadamy.

Wykonałem przegląd dostępnych opcji. Postaram się skrótowo przestawić najciekawsze rozwiązania. Na pierwszy rzut: strona www.osielsko.pl z włączonym kanałem RSS.

Urząd Gminy umieszcza ostatnimi czasy na stronie www większość istotnych informacji w postaci aktualności. W moim odczuciu wadą strony jest jednak fakt, że aby odczytać aktualności… użytkownik musi pamiętać, by stronę odwiedzić. Dzisiejszy internauta spodziewa się, że informacja „przyjdzie” sama i klasyczna strona, bez połączenia z dodatkowym kanałem komunikacji, zdaje się być nieskuteczna.

Strona Osielska posiada jednak pewne znaczne udogodnienie w postaci kanału RSS, który po aktywacji w odpowiedniej wtyczce przeglądarki powoduje, że wspomniana informacja trafia do nas sama, w momencie kiedy zostanie opublikowana.

Co zrobić, by aktywować RSS?

  • Instalujemy wtyczkę do przeglądarki, która umożliwia odczyt RSS. Dla przykładu: RSS Feed Reader dla Google Chrome. Po aktywacji wtyczki, wchodzimy na stronę Osielsko.pl i klikamy w przycisk RSS co uruchomi podłączenie strony z wtyczką:
  • W efekcie, w oknie naszej przeglądarki pojawi się ikonka RSS, która wraz z aktualizacją treści strony Osielsko.pl wyświetli odpowiedni alert informujący o pojawieniu się newsa:
  • Dzięki powyższemu rozwiązaniu każda wstawiona na stronę www.osielsko.pl wiadomość będzie raportowana i wyświetlana w oknie wtyczki RSS.

Podsumowując, uważam, że warto jest skorzystać z tego sposobu czerpania wiadomości płynących z Gminy. Pojawiające się powiadomienie zawsze zasygnalizuje, że pojawiła się nowa wiadomość.

O innym możliwościach pozyskiwania informacji z Gminy będę jeszcze informował w kolejnych wpisach…

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

©radnykaminski