Facebook (na razie) nie dla nas

Drodzy Mieszkańcy,

W grudniu 2018 przeprowadziłem ankietę na grupie Facebook Osielsko-Gmina Mieszkańcy w której zapytałem czy chcielibyśmy, aby Urząd uruchomił dodatkowy kanał komunikacji jakim jest fanpage na Facebook.

Zdecydowana większość nas odpowiedziała, że TAK. W związku z powyższym, podczas sesji Rady Gminy dnia 4.12.2018 złożyłem wniosek o uruchomienie strony na wspomnianym popularnym portalu.

Treść wniosku o uruchomienie aktywności w mediach społecznościowych

Niestety w odpowiedzi na wnioski i zapytania uzyskałem odpowiedź negatywną.

Odpowiedź na wnioski

Odnosząc się do odpowiedzi mogę stwierdzić, że Wójt na pewno ma rację w kwestii konieczności analizy i weryfikacji zakresu skuteczności bieżących kanałów komunikacji Gminy z mieszkańcami. Takie działania mamy jednak zaplanowane, gdyż zawarłem taki punkt w planie pracy Komisji ds. rozwoju na rok 2019. Analiza i zalecenie poprawy wydajności bieżących sposobów dyskusji z mieszkańcami zostaną wykonane.

Odnosząc się jednak do argumentów przeciwko uruchomieniu strony FB – co tu dużo mówić… ze wszystkimi się nie zgadzam… Sprawdziłem jak wygląda temat w sąsiednich Gminach i kolejno: Gmina Dobrcz, Solec Kujawski, Koronowo, Lubicz, Zławieś Wielka, Mrocza, Sępólno Krajeńskie, Żnin, Kamień Krajeński potrafią poradzić sobie ze wszystkimi wskazanymi przez Wójta trudnościami i prowadzą aktywność w mediach społecznościowych. Jak widać – jest to możliwe.

Temat będę kontynuował, gdyż jestem mocno przekonany o jego słuszności.

 

 

 

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

©radnykaminski