#Pickup5 #Podnieś5 – jak można dbać o nasze otoczenie

Przy okazji wywołanej ostatnio dyskusji w kwestii śmieci i zanieczyszczeń, które znajdują się w naszych lasach, czy na naszych ulicach wspomniałem o tym, że pewna mieszkanka Niw wciągnęła mnie w akcję #Podnieś5. Widzę, że temat spotkał się z entuzjazmem…

O co chodzi w tym przedsięwzięciu?

W telegraficznym skrócie: akcja polega na zachęcaniu się nawzajem do podniesienia 5 śmieci dziennie i zaniesieniu ich do kosza na odpadki. Można to zrobić podczas spaceru, czy też codziennej przebieżki. Promujący wydarzenie, serwis GoEthic.com zachęca także, by oprócz pozbierania śmieci, pochwalić się tym w mediach społecznościowych oznaczając wpis hasztagiem #Pickup5 #Podnieś5. Dodatkowo, można pozwolić sobie na nominowanie swoich przyjaciół, by także włączyli się do akcji. Oprócz oczyszczenia otoczenia chodzi również o to, by promować społeczeństwo obywatelskie i poczucie dobra wspólnego. Temat zdaje się być bardzo pozytywny i pożyteczny.

Sam kilkukrotnie podczas biegania pozbierałem trochę butelek i puszek z okolicznych ulic. Mimo iż nie jestem żadnym ekologicznym aktywistą odczułem z tego powodu jakiś rodzaj satysfakcji. Widzę także, że wspominając o tej akcji w szerszym gronie spotykam się z aprobatą.  Obserwując pozytywne reakcje uznałem, że warto byśmy jako mieszkańcy naszej Gminy także spróbowali włączyć się w regularne sprzątanie, nie tylko od święta!

 

Więcej o akcji: http://www.goethic.com/co-by-bylo-gdyby-kazdy-zebral-codziennie-po-5-smieci-podnies5/

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

©radnykaminski